image description

جزئیات خبر

برنامه فروش « خودرو » آغاز شد

برنامه فروش « خودرو » آغاز شد

  • خبر
  • سه شنبه 22 مهر 1399
  • 402

فروش فوق العاده ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو آغاز شد.

 

به گزارش «دنیای بورس»، مدیرعامل ایران خودرو گفت: در سری جدید عرضه محصولات ایران خودرو، طی چند روز آینده، فروش فوق العاده ۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو و پیش فروش ۲۲ هزار دستگاه انجام می‌شود.

فرشاد مقیمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: خودرو‌هایی که فروش فوق العاده می‌شوند زمان تحویل سه ماهه دارند و خودرو‌های پیش فروشی نیز تا تیر و مرداد آینده به مشتریان تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعلا افزایش قیمتی برای خودرو‌ها پیش بینی نشده است، گفت: خودرو‌هایی که در این طرح پیش فروش و فروش فوق العاده این مرحله عرضه می‌شوند، براساس قیمت قبلی شورای رقابت در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند و فعلا تصمیمی برای افزایش قیمت‌ها درنظر گرفته نشده است.

آقای مقیمی با اشاره به ظرفیت تولید سالانه ۳ هزار اتوبوس در قالب مجموعه ایران خودرو دیزل افزود: در حال حاضر سفارش ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از تهران و ۵۰۰ دستگاه از شهرستان‌ها دریافت شده که با تحویل ماهانه ۵۰ تا ۶۰ دستگاه اتوبوس این تعهدات را به جای می‌آوریم.

وی افزود: همچنین برای بازسازی اتوبوس‌های فرسوده نیز برنامه‌هایی داریم که براساس آن این اتوبوس‌ها مورد بازبینی اساسی قرار گرفته و موتور و گیربکس آن‌ها به طور کامل بازساخت می‌شوند و همچنین برای آن‌ها کولر نصب می‌شود.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: تا هفته آینده در مرحله اول ۲۰ دستگاه اتوبوس در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد و نکته مهم این است که، از توان مهندسان داخلی در ساخت این اتوبوس‌ها استفاده می‌شود.

آقای مقیمی گفت: داخلی سازی را از ابتدای سال شروع کردیم و از ۲۹ درصد به حدود ۳۸ درصد در حال حاضر رساندیم و اگر تعهدات به موقع عملی شوند، تا پایان سال ۹۹ میزان داخلی سازی به حدود ۴۶ درصد می‌رسد که این مهم می‌تواند ذخیره‌ای ارزشمند برای کشور در راه کاهش وابستگی باشد.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ دستگاه اسکلت ساخته شده اتوبوس در ایران خودرو موجود است که با تامین منابع به زودی تکمیل و آماده عرضه به بازار می‌شود.

با ما در تماس باشید

image description